برای استفاده از تمامی خدمات وب‌سایت گویندگان در گام اول باید ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در گویندگان کاملاً رایگان بوده و رایگان هم خواهد ماند.

 

ثبت‌نام در وب‌سایت گویندگان

برای ثبت‌نام کافی ست از بالا، سمت چپ صفحه، گزینهٔ ثبت‌نام را انتخاب کنید تا وارد صفحهٔ ثبت‌نام شوید.

Register1 - آموزش ثبت‌نام در وب‌سایت گویندگان
 

پس شما وارد صفحه ی ثبت نام می شوید:

Register2 - آموزش ثبت‌نام در وب‌سایت گویندگان

۱ و ۲- در این قسمت نام و نام خانوادگی خودتان را وارد کنید.

۳- یک نام کاربری انگلیسی برای خودتان انتخاب کنید تا صفحهٔ اختصاصی شما به این شکل برایتان ایجاد شود:

Gooyandegan.com/actors/YourName

نکته‌ی بسیار مهم آن‌ است که سعی کنید از نام اصلی خودتان برای برند سازی شخصی استفاده کنید و ثانیاً بزرگی و کوچکی حروف اسمتان را نیز رعایت کنید تا آدرس صفحهٔ شما به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر خوانده شود.

مثلاً علی حاجی پور را AliHajipour بنویسید. بدون فاصله و با حروف بزرگ در ابتدای نام و نام خانوادگی‌تان. همچنین از کاراکترهای ویژه مانند (نقطه، ویرگول، اسلش و…) استفاده ننمایید.

۴- در این بخش پست الکترونیکی فعال خود را وارد کنید. این مطلب را به آن دلیل گفتیم که باید تأییدیهٔ حساب کاربری خود را حتماً از طریق ایمیل انجام دهید و بعدها پیام‌های کاری شما هم به همین ایمیل ارسال خواهد شد.

۵- در این مرحله شماره‌ی تلفن همراه را وارد کنید که حتماً باید تلفن همراه خود شما باشد چراکه یک کد به‌منزله‌ی تأیید شماره برای شما پیام خواهد شد و در ادامه اطلاعیه سفارش‌ها و تراکنش‌های مالی از همین طریق به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۶ و۷- در این بخش یک کلمهٔ عبور، ترجیحاً ترکیبی از عدد و حروف را وارد کنید و در بخش بعدی هم آن را مجدد وارد کنید. اینجا با توجه به نوع استفادهٔ شما از وب‌سایت گویندگان به‌عنوان گوینده یا سفارش‌دهنده گزینهٔ موردنظر خود را انتخاب کنید.

بیش‌تر بخوانید:
آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

Register3 - آموزش ثبت‌نام در وب‌سایت گویندگان

ضمن مطالعه ی شرایط استفاده از وب‌سایت گویندگان، در انتها هم تیک جلوی گزینهٔ I’m not a robot را زده و پس از تأیید گزینه به‌صورت تیک، دکمه ثبت‌نام برای شما به حالت فعال درآمده و می‌توانید روی آن کلیک نمایید.

شاید برای تأیید این قسمت ربات از شما سؤالاتی بپرسد که باید از بین یک سری عکس تعدادی با ویژگی‌های مشخص را انتخاب کنید. بعدازآن یک تیک سبز جلوی این گزینه به نمایش درمی‌آید. سپس روی دکمه‌ی ثبت‌نام کلیک کنید.

پس از دریافت پیام یعنی: ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد، اطلاعات حساب کاربری شما با موفقیت در سیستم ثبت‌شده است و یک ایمیل و پیام حاوی لینک و کد تأییدیه برای شما ارسال می‌شود.

تأیید حساب کاربری

بعد از ثبت‌نام باید حساب کاربری خود را از طریق ایمیل یا پیامک تأیید کنید. اولویت در این بخش با ایمیل است. وارد ایمیل خود شوید. در بخش Inbox ایمیلی با عنوان «تأیید حساب کاربری شما» برای شما آمده. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، از بخش Spam خود آن را بازکنید و گزینه‌ی Not Spam را بزنید تا ایمیل‌های بعدی را در Inbox خود دریافت کنید.

با باز کردن ایمیل، روی لینک فعال‌سازی‌ای که برای شما ارسال‌شده است کلیک کنید یا در صورت لینک نبودن آدرس را در مرورگر خود کپی کرده و وارد صفحه‌ی فعال‌سازی شوید. با دیدن پیام فعال‌سازی «پست الکترونیک شما تأیید شد» حساب کاربری شما هم تأییدشده.

بعد از تأیید حساب کاربری خود می‌توانید از بخش بالای سایت، روی گزینه‌ی ورود کلیک کرده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم شوید.

بیش‌تر بخوانید:
Demo Reel چیست و چگونه یک نمونه صدای عالی بسازیم

در مطلب بعدی به شما نحوه تکمیل پروفایل را شما آموزش خواهیم داد.