جهت کار با وب‌سایت گویندگان و جذب سفارش از طریق آن شما باید پروفایل خود را به صورت کامل تکمیل کنید. در نوشته ی زیر، آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان را برای شما آماده کردیم.

 

 

اطلاعات تماس

برای تکمیل پروفایل، ابتدا از بخش ورود با واردکردن مشخصات خودتان شامل نام کاربری یا ایمیل و رمز عبور به سیستم وارد می‌شوید. از قسمت بالای سایت و از بخش پروفایل، گزینه‌ی اطلاعات تماس را انتخاب کنید.

Profile 1 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
توجه داشته باشید:

اطلاعات خصوصی شما (به‌جز نام و تصویر پروفایل) تنها جهت ثبت در سیستم است

و به‌هیچ‌عنوان در صفحه‌ی پروفایل شما نمایش داده نخواهد شد!

یک عکس ترجیحاً واضح و بدون افکت‌های نامتعارف از خودتان انتخاب کنید. تصویر شما باید به‌صورت مربع و با ابعاد نهایتاً ۵۰۰ پیکسل در ۵۰۰ پیکسل باشد و حجم آن نباید بیشتر از ۱ مگابایت باشد. توجه داشته باشید که تصویر چهره شما واضح باشد. این مبحث در جذب سفارش های بیش تر بسیار مهم است.

Profile 3 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام وارد کردید مانند نام کاربری، نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک و تلفن همراه به‌صورت پیش‌فرض جایگذاری شده‌اند و به‌جز نام کاربری، همه‌ی آن‌ها قابلیت تغییر را دارند.
Profile 02 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
برای سفارش‌دهندگان یک بخش به نام شرکت هم وجود دارد تا نام شرکت خود را وارد کنند و در انتها روی گزینه‌ی ذخیره کلیک کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود.

تا اینجا بخش اطلاعات تماس مربوط به خود را کامل کردید.

بیوگرافی

Profile 04 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
این بخش برای سفارش‌دهندگان فقط دو قسمت دارد که شامل نوع کسب‌وکار (صنعتی که در آن مشغول به کار هستید) و توضیحات در مورد کسب‌وکارتان می‌شود. توجه داشته باشید هر چه این قسمت را بهتر تکمیل کنید گویندگان بیش‌تری برای شما نمونه صدای رایگان خواهند فرستاد.

اما برای گویندگان مشخصات بیش‌تری برای تکمیل وجود دارد.

بیش‌تر بخوانید:
آموزش ثبت‌نام در وب‌سایت گویندگان

در بخش «نوع صدا و توانایی‌ها» ابتدا نوع صدای خود را به‌صورت واضح بیان کنید. مثلاً شما صدایی بم، انرژیک و قدرتمند دارید. در ادامه توانایی‌های اجرای خود را یادداشت کنید. برای مثال با توجه به نوع صدایتان، شما می‌توانید اجراهای انگیزشی، مذهبی و … را اجرا کنید.

تکمیل این فرم باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما خواهد شد. البته سعی کنید تمام نوشته‌ها را مطابق با واقعیت بنویسید. در ضمن با جابه‌جایی هر بخشی که از این ادیتورهای متن دارد می‌توانید نوشته‌ی بزرگ‌تری داشته باشید.

در بخش بعدی جنسیت خود را انتخاب کنید. بعد زبان‌هایی که در آن‌ها توانایی گویندگی استاندارد و قابل‌قبول دارید را انتخاب کنید. اینکه مثلاً به زبان انگلیسی آشنایی دارید برای این کار کافی نیست. شما باید بتوانید به آن زبان با تسلط کامل (تلفظ کامل، آهنگ کلام صحیح و …) به خواندن متن بپردازید.

در بخش بعدی منظور از لهجه، لهجه‌های زبان فارسی است که در این بخش هم موارد گفته‌شده را رعایت کنید. اینکه باید بتوانید با تسلط و با آگاهی از زیروبم آن لهجه یا گویش اجرا کنید. اینکه مثلاً از لهجه‌ی مازندرانی فقط لفظ اَی خِدا را بدانید، برای گویندگی به آن لهجه کافی نیست!

در مورد گزینه‌ی بعدی با توجه به جنس صدای اصلی شما و تیپ‌هایی که می‌توانید اجرا کنید، سن‌های صدایی خود را که می‌توانید با آن‌ها گویندگی کنید، انتخاب کنید.

بیوگرافی – تجربه کاری

Profile 5 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان

گزینه‌ی بعدی زمینه‌های کاری شماست. در این قسمت با توجه به تجربیات کاری و توانایی‌هایی که از خودتان سراغ دارید زمینه‌های کاری را انتخاب کنید تا مشتری‌ها در جستجو راحت‌تر به شما برسند!

بیش‌تر بخوانید:
آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

گزینه‌ی بعدی تجربه‌ی کاری است که شامل دو گزینه‌ی تازه‌کار یا حرفه‌ای است. انتخاب این گزینه نه در کم یا بیش‌تر شدن سفارش‌های شما تأثیری دارد و نه در دستمزدی که برای هر کار دریافت می‌کنید. این کار فقط برای ارسال آموزش‌های مرتبط با سطح شما توسط وب‌سایت ما قرار داده‌شده است.

در بخش توضیحات تجربیات می‌توانید رزومه‌ی خود را بنویسید. فعالیت‌هایی که انجام دادید و تجربیات کاری خود را با مشتریان در میان بگذارید تا با اعتماد بیش‌تری با شما وارد قرارداد شوند.

Profile 6 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
در قسمت بعدی میکروفون و کارت صوت خود را یادداشت کنید. این قسمت به مشتریان حرفه‌ای کیفیت حدودی کار شما را نشان خواهد داد. در بخش بعدی یعنی نرم‌افزار، نرم‌افزارهای ضبط و ویرایش صوت خود را نام ببرید.

در بخش تجهیزات ویژه، دستگاه‌های تخصصی صوتی یا سیستم کامپیوتری که به نحوی بتواند به سفارش‌دهنده‌ی شما کمک کند را یادداشت کنید. برای مثال ما یک سیستم رندرینگ تصویری و تولید محتوا داریم که در تحویل خروجی نهایی کار روی تصویر برای مشتریان می‌تواند استفاده شود که به راحت‌تر انجام شدن سفارش و کاهش دردسرهای احتمالی منجر خواهد شد.

در بخش شرح سرویس شما از خدماتی که می‌توانید به مشتری‌ها ارائه کنید بنویسید. این بخش برای بازاریابی شماست و احتمالاً مشتریان توجه بیش‌تری به این بخش خواهند کرد. هر چه این بخش کامل‌تر باشد نشانه‌ی حرفه‌ای‌تر بودن گوینده در زمینه‌های مرتبط کاری است و شانس اینکه شما وارد قرارداد شوید را بیش‌تر می‌کند. این بخش می‌تواند از سرعت شما در تحویل (مثلاً ۲۴ ساعت از ثبت سفارش) تا میکس رایگان کار را شامل شود اما به‌گونه‌ای نباشد که کسی را خسته کند و از توضیحات اضافه بپرهیزید. کامل ولی کوتاه!

بیش‌تر بخوانید:
گوینده مستقل کیست؟

سال شروع به کار خود را در این قسمت بنویسید. این بخش در صفحه‌ی شما به نمایش درنخواهد آمد.

در بخش بعد یعنی گواهی‌نامه‌ها مدارک، گواهی‌ها و نامه‌های سفارش مجموعه‌های هنری یا گویندگان بزرگ برای شما صادرشده را می‌توانید بیاورید.

در بخش «شرح سرویس شما» می‌توانید کلیه فعالیت‌های اصلی و جانبی گویندگی را در آن وارد کنید. برای مثال توانایی شما در دوبله‌ی انیمیشن به‌عنوان فعالیت اصلی و میکس، هماهنگ‌سازی با تصویر و … می‌تواند جزء فعالیت‌های جانبی شما باشد.

در لیست مشتریان می‌توانید به تعدادی از برندهای مطرحی که با آن‌ها کارکرده‌اید با ذکر پروژه‌هایی که انجام داده‌اید اشاره‌کنید.

حال برای تکمیل بخش پروفایل روی ذخیره کلیک کنید تا پیام «اطلاعات شما با موفقیت ذخیره شد» به نمایش درآید.

صورتحساب

Profile 7 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان

بخش بعدی بخش صورت‌حساب است که شما با واردکردن مشخصات کارت‌بانکی شامل نام کارت، بانک صادرکننده، شماره کارت و شماره‌ی شبای خود برای تسویه‌حساب، اقدام می‌کنید. اطلاعات این بخش به‌صورت کاملاً محرمانه نزد ما خواهد ماند.

بخش بازخوردها

این بخش مربوط به پروژه‌هایی که انجام داده‌اید و مشتریان شما به عملکرد شما امتیاز داده‌اند است.

 

بخش مدارک و تأیید هویت ویدئویی

Profile 8 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان ۸

شما در این بخش، باید صفحه‌ی اول شناسنامه و پشت و روی کارت ملی خود را برای ما ارسال کنید.

Profile 9 - آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان
آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان ۹

در بخش بعدی هم یک فایل ویدئویی کوتاه و تا حجم حداکثر بیست مگابایت با این متن برای ما ارسال کنید تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود:

من ………….. به شماره ملی …………… و بانام کاربری …………. در وب‌سایت گویندگان ثبت‌نام کرده و به‌تمامی قوانینی که در وب‌سایت گویندگان آمده است پایبند هستم.

تبریک می‌گویم. شما بخش پروفایل خود را کامل کردید؛ اما توصیه‌ی اصلی ما به شما این است که توانایی‌های خود را بشناسید و بعد نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام کنید. چون اگر کاری به شما محول شد و از پس انجام آن برنیامدید،‌ باعث بی‌اعتمادی مشتری و دریافت اخطار از سایت می‌شوید و به اعتبار کاری خود لطمه می‌زنید.

حالا نوبت ارسال یک نمونه صدای گوش‌نواز از کارهای خودتان است.