مشتریان خدمات گویندگی قبل از عقد قرارداد، نیازمند آن هستند که صدای گوینده‌ی خود را شنیده تا متوجه شوند که این صدا برای پروژه‌ی آن‌ها مناسب است یا خیر. به همین خاطر گویندگان باید حداقل یک نمونه صدای اختصاصی را که در آن اکثر توانایی‌های خود را مشخص کرده‌اند، در اختیار مشتریان قرار دهند.

در مقاله‌ی «Demo Reelچیست و چگونه یک نمونه صدای عالی بسازیم» ویژگی‌های یک نمونه صدای عالی را برای شما برشمردیم. حتماً هر چه سریع‌تر یک نمونه‌ی صدا با توضیحات گفته‌شده در مقاله‌ی بالا بسازید. بعد از ساخت نمونه صدا، باید آن را در حساب کاربری خود بارگذاری کنید.

دقت کنید:

پروفایل کسانی که نمونه صدای شاخص نداشته باشند، در سیستم جستجوی وب‌سایت گویندگان نمایش داده نخواهد شد.

 

بارگذاری نمونه صدا

برای این کار بعد از ورود به سایت، پایین صفحه‌ی اصلی حساب کاربری شما یا بخش «خانه من» روی گزینه‌ی «اضافه کردن نمونه صدا» کلیک کنید.

Upload Demo 1 - آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

ابتدا عنوانی برای این نمونه صدا انتخاب کنید که اگر نمونه صدای خود را طبق دستوری که در مقاله آمده ساخته باشید، بهترین عنوان برای آن ترکیب «نمونه صدای (نام شما)» است.

بخش توضیحات، در سیستم هوشمند جستجوی وب‌سایت گویندگان بسیار مهم است. پس تا جای ممکن سعی کنید بهترین توصیف را در مورد صدای خود داشته باشید.

در این قسمت با زدن روی دکمه‌ی Browse، فایل خود را از رایانه انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تنها فرمت MP3 و با حداکثر حجم ۵ مگابایت قابل بارگذاری است. توصیه‌ی ما این است که کیفیت فایل را در حداکثر حالت، یعنی ۳۲۰ Kbps قرار دهید تا صدا با جزئیات بهتری به گوش مشتریان شما برسد.

بیش‌تر بخوانید:
آموزش تکمیل پروفایل در وب‌سایت گویندگان

Upload Demo 2 - آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

در بخش‌های بعدی زبان، لهجه، استایلِ غالبِ اجرا، دسته‌بندی و سن صدایی را وارد می‌کنید. البته اگر این فایل نمونه صدای شاخص شما باشد، انتخاب یکی از موارد هم کفایت می‌کند. درنهایت اگر قصد دارید که این نمونه صدا را به‌عنوان نمونه صدای شاخص انتخاب کنید، تیک گزینه‌ی نمونه صدای شاخص را بزنید.

بعد با کلیک روی دکمه‌ی «ثبت نمونه صدا»، آن را ذخیره کنید.

Upload Demo 3 - آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

انتخاب نمونه صدای شاخص

در صورتی که صدای شاخصی انتخاب نکرده باشید، با کلیک روی گزینه‌ی «انتخاب به عنوان صدای شاخص»، زمینه‌ی مکان نمونه صدای شما از حالت خاکستری به حالت رنگی درآمده و نمونه صدای شاخص شما انتخاب می‌شود.

Upload Demo 4 - آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان

Upload Demo 5 - آموزش ارسال نمونه صدا در وب‌سایت گویندگان
دوباره تکرار می‌کنیم:

پروفایل کسانی که نمونه صدای شاخص نداشته باشند، در سیستم جستجوی وب‌سایت گویندگان نمایش داده نخواهد شد.

شما می‌توانید تا شش نمونه صدای خود را روی سایت گویندگان بارگذاری کنید. نمونه صدای شاخص مجموعه‌ای کامل از توانایی‌های شماست؛ اما شما می‌توانید نمونه صداهای دیگری هم اضافه کنید. مواردی که شاید نیاز به نمونه صداهای جداگانه‌ای داشته باشد؛ مثلاً نمونه صدای اجراهای لهجه، زبان‌های خارجی، کتاب‌های صوتی، تیزر تبلیغاتی، صدابازیگری و … . نوع صدای و شیوه‌ی اجرای خود برای هر نمونه صدا را حتماً در آن ذکر کنید.

ضمناً در بخش «خانه من» هم می‌توانید نمونه صدای شاخص را با کلیک بر روی گزینه‌ی «انتخاب به‌عنوان صدای شاخص» تغییر داده یا با کلیک روی دکمه حذف، نمونه صداها را حذف کنید.